Tarihçe

ReproART Gürcü-Amerikan Üreme Tıbbı Merkezi Temmuz 2012 tarihinde açılmıştır. Kliniğin temel faaliyer alanları içerisinde in vitro fertilizasyonun (IVF) gelişmiş kullanımı dahil olmak üzere, tüm kısırlık türlerinin tanısının konulması ve tedavisi yer almaktadır. ReproART kadın ve erkek üreme sağlığının her alanında faaliyet göstermektedir.

ReproART, Gürcistan’Da in vitro fertilizasyon alanında en engin deneyime (30 yıl) sahip ve ABD’deki IVF Kliniklerinde 8 yıl süreyle çalışmış Lika Chkonia tarafından kurulmuştur: Jons Üreme Tıbbi Merkezi, Norfolk, Virginia, ABD ve OFRM (Kısırlık ve Üreme Tıbbı Ofisleri, NY, NY, ABD).

New York Üniversitesi Kısırlık Merkezinin Yardımcı Laboratuar Direktörü David H. McCulloh (PhD/H.C.L.D./C.C) ReproART’ta Klinik Bilimler Direktörüdür. Sayısız akademik çalışmanın, kitabın ve monografın yazarı Dr. McCulloh 1978 yılından günümüze IVF alanında profestonel şekilde çalışmaktadır ve başlangıcından bu yana ReproART’da yer almaktadır.

ReproART’ın ilk uydu ofisi aynı hizmetlerin birçoğunu Tiflis’te sağlamak üzere Kutaisi’de 1 Şubat 2014’te açılmıştır. Bu girişim Batı Gürcistan’da yaşayan hastaların zaman ve para tasarrufunu yapmasını sağlamıştır. Kutaisi şubesi kısırlığın tedavisini, erkek ve kadın bireylerin tıbbi muayenesini, in vitro fertilizasyon (IVF) hazırlıklarını, intrauterin insaminasyonu (IUI), jinekolojik hizmetleri, laboratuar tanı testlerini, hormon analizlerini, ultrasonografiyi ve diğerlerini sağlamaktadır.  İn vitro fertilizasyon tedavilerinde, Kutaisi hastaları Tiflis veya Batum kliniklerine kısa süreli (2-3 gün) bir ziyarette bulunmaktadır.

İkinci uydu ofisi olan Batum ReproART Gürcü-Amerikan Üreme Tıbbı Merkezi 15 Eylül 2014 tarihinde açılmış olup eksiksiz hizmet sunmaktadır. Batum ReproART, dünyada üreme tıbbındaki lider herhangi bir merkezde olduğu gibi, IVF imkanı sunan eksiksiz bir embriyoloji laboratuarı dahil olmak üzere, Tiflis’teki klinikle aynı teknolojileri kullanmaktadır.

Bilgi birikimimiz, deneyimimiz, ultramodern ekipmanımız ve en önemlisi üst düzey profesyonellerden ve Amerikalı meslektaşlarımızdan oluşan deneyimli ekibimiz sayesinde, size Amerikan kalitesini ve başarısını Gürcistan’da sunuyoruz.

Yönetim Kurulu

 • null

  Lika Chkonia

  Kurucu, Direktör


   

  Jones Üreme Tıbbı Enstitüsünden doktora derecesi aldı…

 • null

  David H. McCulloh PhD

  Klinik Bilimler Direktörü


   

  Doktora, HCLD (Yüksek Karmaşıklıkta Klinik Laboratuar Direktörü), C.C….

 • null

  Nino Okujava M.D.

  Kurucu, Direktör Yardımcısı


   

  Tiflis Devlet Sağlık Enstitüsünde Uygulamalı Tıp eğitimi aldı…

REPROART EKİBİ


 

Hastanın güvenilir ve yetkin bir kliniğe başvurması koşuluyla, kısırlık tedavi edilebilir bir tıbbi rahatsızlıktır. ReproART Gürcü-Amerikan Üreme Tıbbı Merkezinde dünyanın lider kliniklerinin bazılarında eğitimli uzmanlar çalışmaktadır. Jinekolog ve obstetrisyenler, üreme tıbbı (doğurganlık) uzmanları, embriyologlar, genetik uzmanları, androloglar, immünologlar ve diğer birçok alandaki profesyoneller kliniğimizdeki üstün sonuçlarımızı garanti altına alan bir ekibi oluşturmaktadır.

Kliniğimiz uluslar arası ortaklarımızla işbirliği içerisinde bilimsel ve klinik çalışmalar yürütmektedir. Çalışanlarımız, bilimsel başarılarını sunmak ve deneyimlerini dünya genelindeki meslektaşlarıyla paylaşmak amacıyla çeşitli seminerlere, sempozyumlara ve kongrelere katılmaktadır. 2013, 2014, 2015 ve 2016 yıllarında ReproART ile çalışan doktorlar, Avrupa İnsan Üreme ve Embriyoloji Derneği (ESHRE) Kongresi, Amerikan Üreme Tıbbı Derneği (ASRM) Kongresi ve Uluslar arası Jinekolojik Endokrinoloji Derneği (ISGE) Kongresi gibi geniş ölçekte takdir edilen konferanslarda sunum yapmışlardır.

NEDEN REPROART?

ReproART ekibi, Gürcistan’da IVF tedavisi alanında aşağıdaki “İlkleri” başarmakla büyük bir övgüyü hak etmektedir:

 • 2004 yılında ilk ICSI (İntrasitoplazmik sperm enjeksiyonu) bebeği doğdu
 • 2005 yılında, ilk blastokist transferi bebeği doğdu
 • 2007 yılında, ilk dondurulmuş embriyo transferi bebeği doğdu
 • 2007 yılında, ilk taşıyıcı anne programı bebeği doğdu
 • 2007 yılında, TESA ve MESA sonrası ilk gebelik
 • 2016 yılında, Gürcistan’da Preimplantasyon Genetik Tarama / Preimplantasyon Genetik Tanı (PGS/PGD) sonrası ilk canlı doğum gerçekleşti.

AMERİKAN BAKIM STANDARTLARI

ReproART’ın çalışma tarzı Amerikan modeline dayanmaktadır. Hastalarımızın merkezimize attıkları ilk adımdan itibaren, eğitimli hekimlerimiz ve psikologlarımız tarafından tedavi süresi boyunca en yüksek standartlar titizlikle gözetilmektedir. ReproART’da kararlar hastalar ve doktorlar tarafından ortak şekilde verilmektedir. Merkezimiz kanıtlanmamış tedavileri veya denenmemiş yöntemleri tanımamaktadır. Merkezimizde hastalarımız ilave para veya zaman harcamamaktadır ve bu model günümüzde 6 yıl süreyle ReproART tarafından sürdürülen standarttır. ReproART, tamamı aynı amaca hizmet eden tedavi protokolleri, kabul yöntemleri, doktorlarla iletişim standartları ve genel ortamıyla birlikte hastaların konforunu sağlamak üzere bir hastaneden ziyade ev ortamı sağlamaktadır. Doktorlar, in vitro fertilizasyon ve hamilelikten doğuma kadar geçen tüm süreçte hastalarımızla irtibatını sürdürmektedir.

EKİPMANIMIZ

ReproART Merkezi Avrupalı, Amerikalı ve Japon üreticilerin ultramodern ekipmanını kullanır.  Tanı cihazlarımız jinekoloji ve androloji hastaları ve kısır çiftler için gerekli her tür karmaşık tanı testine imkan tanımaktadır. Tarafımızca kullanılan yardımcı üreme teknikleriyle birlikte engin deneyimimizden ileri gelen mükemmel sonuçlarımız ReproART’taki profesyonelliğin güzel sanatlar derecesinde mükemmel olduğunu kanıtlamaktadır.

Reproart Şubeleri

QR Code – Cep

telefonunuz için Tiflis 

Şubesi Kontakları

 • 23 Sulkhan Tsintsadze Str.
  Tbilisi, 0160 Gürcistan
 • Tel.:+995 322 515 909

QR Code – Cep

telefonunuz için Kutaisi

Şubesi Kontakları

 • 13 Z. Gamsakhurdia Str.
  Kutaisi, 4600 Gürcistan
 • Tel.: +995 591 907 907

QR Code – Cep

telefonunuz için Batum

Şubesi Kontakları

 • 159 V. Gorgasali Str.
  Batumi, 6000 Gürcistan
 • Tel: +995 595 44 11 44

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Twitter